Wielka przeprowadzka

24 listopada 2018 r. jacht "Ojciec Bogusław" został przewieziony z miejsca budowy w Ursusie na nowe miejsce. Jest nim teren Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego na ulicy Modlińskiej 17 w Warszawie.

Przeprowadzka nastąpiła po tym, jak... Ale można od początku

W roku 2017, kiedy ostatnie zdjęcie umieściłem na tej stronie, pogłębił sie zastój przy  budowie jachtu. Coraz mniej panów w Kamiliańskiej Misji było zachęcanych, czy wręcz otrzymywąło pozwolenie do brania udziału przy budowie jachtu.

Aż wreszcie 8 marca 2018r. Ojcowie Kamilianie na wyjazdowym posiedzeniu Rady Prowincjalnej w Warszawie, zawiadomili mnie, że kończą Projekt Jacht. Moje półetatowie stanowisko będzie zlikwidowane. Zdążyłem Ich tylko zapytać, czy jesliby powstała fundacja, której celem będzie to, co przyświecało Ojcu Bogusławowi Palecznemu, a więc zbudowanie jachtu i popłyniecie nim z bezdomnymi w oceaniczny rejs, to czy Zakon byłby gotów przekazać nieodpłatnie jednostkę w budowie owej fundacji? Po miesiacu otrzymalem odpowiedź - TAK!

U notariusza ustanowiłem wiec Fundację. Dzięki Pani mec. Joannie Kaźmierczak z Łodzizostał zredagowany statut i złożono wniosek w Krajowym Rejestrdze Sądowym o zarejestrowanie fundacji, poparty "wnioskiem o przyspieszenie rozpoznania sprawy". Wbrew oczekiwaniom wszystkich udało się uzyskać nr KRS Fundacji im. o. Bogusława Palecznegow ciagu 16 dni od chwili złożenia wniosku!

W tym samym czasie szły przygotowia do przeprowadzki. Poszukiwaliśmy nowego  miejsca na kontynuację budowy, przewoźnika, odpowiedniego dźwigu...

Udało się tak, że 24 listopada 2018 roku w nocy z soboty na niedzielę statek został przetransportowany. Jest on od tego momentu własnością Fundacji im o. Bogusława Palecznego.

Wszyscy mnie zawsze i od dawna pytali - jak wy to przewieziecie? Odpowiedź mają w filmie z tej operacji, który nakręcił reż. Marcin Janos Krawczyk. Oczywiście nie my - tylko ZTE RADOM i HERKULES SA! Operacja przeprowadzona została absolutnie profesjonalnie!