Odjazdy

Odjazdy


Fot. Waldemar Rzeźnicki

Przy okazji Świąt prezentuję kilka fotografii luźno tylko związanych z budową "Ojca Bogusława"...

Zdjęcie główne pokazuje peron PKP Ursus. Ładne mam nieraz widoczki, gdy wracam do domu, nieprawdaż?

Fot. 1. To Srebrny Sekstant - nagroda przyznana Kpt. Krzysztofowi Baranowskiemu w 1973 roku – za pierwsze polskie samotne opłynięcie globu ziemskiego wokół przylądka Horn na s/y „Polonez". Sekstant ów przeszedł, w drodze licytacji zorganizowanej na Gali odbywającej się z okazji nadania tytułu "Żeglarz Roku" *, w ręce Marcina Wojtkiewicza.

*Żeglarz Roku - Fundacja Szkoła pod Żaglami przyznaje corocznie honorowe wyróżnienia dla żeglarzy, którzy w danym roku osiągnęli znaczące sukcesy i potrafili o nich opowiedzieć popularyzując tym samym żeglarstwo. Za rok 2012 tytuł otrzymał kpt. Tomasz Cichocki, s/y "Polska Miedź".

Fot. 2. Marcin Wojtkiewicz mój kompan ze "Szkoły pod Żaglami Kapitana Baranowskiego", 6-tygodniowego rejsu na "Pogorii", jesienią 2012 r. Żeglarz, chirurg ortopeda, oficer WP. Przyniósł sekstant obfotografować. Jesteśmy bowiem właścicielami identycznego sekstantu, tylko, że nasz nie ma pudełka i nie jest srebrny, lecz zielony.  (Zupełnie jak z Natalią i Konstantym...)

Fot 3. Sekstant zielony. Popłynie z nami w rejs. Musi tylko otrzymać bepieczny futerał.

Fot. 3a. Widok na wnętrze podełka sekstantowego

Fot. 3b. Fotografia złącza zastosowanego przy połączeniu boków skrzynki

Fot. 3c. Widok zewnętrzny skrzynki sekstansowej z widokiem tabliczek okolicznościowych

Fot. 4. Zbiór narzędzi składowanych przez panów po zakończonym dniu pracy...

Fot. 5. Pan Sławek przygotowuje miejsce do wspawania wsporników koi w kabinie dziobowej...

Fot. 6. Plakat z pięknym, litewskim szkunerem urejonym s/v Brabander. Szkuner ów jest dwa razy dłuższy od naszego. Czasem można go spotkać w Kłajpedzie. Właścicielem jego jest Klaipėdos Universitetas.

Fot. 7. Inicjatywa budowy przez bezdomnych jachtu "Ojciec Bogusław" zastała doceniona przez kapitułę nagrody "Przyjazny Brzeg". Na zdjęciu dyr. Adriana Porowska podczas rozdania nagród "Przyjazny Brzeg" na targach "Wiatr i Woda" 2013 w Warszawie. (Czawarta od prawej)

Fot. 8. Widok z okna nadbudówki dowodzi, że mieliśmy juz tego roku bliżej do wiosny niż jest teraz.

Fot. 9. Poszukuje się klucza do kasy pancernej pokazanej na zdjęciu ostatnim. Jeśli klucz zdobędziemy bedziemy mieli kolejny sejf na jachcie...


Srebrny Sekstant Marcin Wojtkiewicz Zielony sekstant Takie pudełko musimy dorobić do naszego, zielonego sekstantu To od SREBRNEGO ma niezwykle kunsztowny ścieg I bardzo szacowne inskrypcje Narzędzia... Pan Sławek w ciemności s/v Brabander Scena Na Targach Wiatr i Woda 2013 Z okna nawigacyjnej Sejf...