prawa burta

prawa burta


Miałem wyrzuty sumienia, że znowu obarczyłem Pana Darka Paśkowskiego - SOZAKO pracą, która wcale nie była taka łatwa i przysporzyła mu sporo kłopotu. Chodziło o wykrojenie na frezarce numerycznej ramek z blachy gr. 4 mm, ramek stanowiących zasadniczą część naszych bulajów widocznych na fotografii. Być może, największym problemem była pracochłonność zadania z uwagi na liczbę rzeczonych bulajów. Wszystkich okien w burtach mamy bowiem 24. Z tego ponad połowa, bo 13 jest już wprawione!

Otrzymujemy je po trochu od pana Darka i natychmiast montujemy w kadłubie. Zawsze potem przywożę panu Darkowi zdjęcie wmontowanych okienek. Trzeba przyznać, ze ma wtedy wyraz zadowolenia na twarzy...

Zresztą Pan Darek jest nieodgadnniony. Zwykle ma wyraz zadowlenia na twarzy, a przecież nie sposób być wiecznie zadowolonym...

To nasze "zlecenie" to musi stanowić wysiłek dla Jego firmy. Kiedy ostatnio zaproponowałem aby tylko tę część widoczną ramek robiła frezarka, a tę do przyspawania wytniemy sami plazmą - chętnie przystał na taką propozycję.

Mam nadzieję, że nie zrażę Pana Darka do nas całkowicie i że jeszcze kiedyś, jek będzie wielka potrzeba, to nam znów pomoże.