Wiosenne próby

Wiosenne próby


Fot. Waldemar Rzeźnicki

Mimo, że mamy nad jachtem zadaszenie, często nam śniegiem zawiewa na pokład. W środku prace mogą trwać z powodzeniem lecz na zewnątrz - widać. Technologia zabrania spawać przy temperaturach poniżej zera. Stygnięcie spoiny w tak szybkim tempie doprowadzać może do nadzwyczajnych naprężeń i powstania wad z pęknięciami włącznie...

Na zdjęciu widoczne skutki próby spawania rusztu ławeczek-skrzyń rufowych podczas wystąpienia dodatnich temperatur w początkach marca br. - Skończyło się powrotem fali mrozów, które trwają do dzisiaj i których końca w prognozach czterodniowych ciągle nie widać! Użyte płaskowniki, to stal w gat. 316L - pozyskana od naszego ostatniego Sponsora...

Skazani więc byliśmy na prace wewnątrz i to niekoniecznie spawalnicze. Wszystkie miejsca wyłożone dotąd styrodurem o grubości mniejszej niż 8cm otrzymały drugą warstwę i teraz już uzyskaliśmy wszędzie, gdzie jest styrodur grubość 8cm.

Dzięki materiałom z IMS Stalserwis drzwi do siłowni mają już zawiasy i trwają prace nad wykonaniem zamków - klamek. Pomieszczenie siłowni zaprojektowane jest jako gazoszczelne, więc drzwi posiadają uszczelkę gumową i dociskane są klinami zamków. Klamki zatem muszą mieś długie ramię i odpowiedni przekrój.


Lewa burta pokładówki i sufit od wewnątrz - 8 cm styroduru i wycięte na gładko otwory okien Wnętrze pokładówki - okna przedniej ściany. 8-centymetrowa warstwa izolacji. Listwy szalunku posłużą do mocowania pokrycia ścian. Wykładzina podłogowa to ochrona blatu przed zniszczeniem podczas prac. Podwyższony o dwie szuflady stanowić będzie powierzchnię roboczą nawigacyjnej. Szkic klamki drzwi siłowni. Bardzo uproszczony, ponieważ najpierw znajdujemy materiały, a potem powstaje projekt... Drzwi siłowni - zawiasy już przyspawane. Teraz Pan Sławwek osadzi tuleje klamek zamków. Osadzone tuleje klamek. Wszędzie, gdzie metal trze o metal stosujemy stal kwasoodporną. Widać kanał uszczelki obwodowej. Klamki drzwi. Ta z prawej bardziej odsunięta od poszycia drzwi przez to, że przyjdzie tam jeszcze izolacja przeciwogniowa (6cm). Dodano dn. 2013-03-26 Ogólny widok drzwi przed piaskowaniem. Dodano dn. 2013-03-26 Drzwi siłowni na swoim miejscu. Chodzą poprawnie. Zdjęcie sprzed zamontowania klamek.